Inštruktorky

Ing. Zuzana Bystiranska

Milujem hudbu, tanec, pohyb, pozitívnu energiu a rada sa o to podelím. Tancu som sa venovala od detstva. Neskôr som našla záľubu v skupinových cvičeniach, ktorých veľkou výhodou je spoločné nadšenie pre pohyb a vzájomná motivácia. Som inštruktorkou aerobicu, bodyworku a fitness trénerkou I. kvalifikačného stupňa. Moje hodiny budú pre vás zábavou, relaxom a poriadnou dávkou endorfínov.

Martina Ballonová

Joga je mojou obrovskou vášňou a milujem tento pocit kumulovať a odovzdávať ďalej. Keď mám úplne z hĺbky duše odpovedať na otázku prečo som sa stala inštruktorkou jogy, moja odpoveď bude jednoznačná. Kvôli sebe! Nie kvôli ľuďom, ktorí prídu na moju hodinu. Neviem slovami popísať, akú krásu cítim v duši, keď robím čo milujem. S istotou však viem, že len človek, ktorý robí svoju prácu srdcom vie odovzdať ďalej tú magickú vlnu lásky, radosti a trilión ďalších fantastických pocitov, ktoré si človek, ktorý príde na hodinu odnesie. Pretože každý si z lekcie vezme presne to, čo v danej chvíli potrebuje. Moja forma jogy je intuitívna a často mám počas hodiny pocit, že to vlastne ani celé neriadim ja, ale som len akýmsi prostredníkom, cez ktorého prúdi energia, ktorá rozžaruje srdcia a vykonáva čo vykonať má. Všetkých Vás priatelia srdečne vítam na mojich hodinách a teším sa na kúzelnú energiu každého jedného z Vás.

Viktória Kurpiel

Jogu som ochutnala v 2005 a v 2006 v Indii,  a v 2007 som tam už išla s jasným cieľom na výcvik inštruktorov Šivananda jogy do Keraly. Tento hlboko transformačný kurz mi ukázal iný pohľad na svet, a už nebolo cesty späť.

Na tejto ceste sa ku mne pridali moje dve deti, a tak som medzitým praktikovala a vyučovala aj prenatálnu jogu a postnatálnu jogu s bábätkami.

 

Primárne sa venujem Šivananda joge, absolvovala som ďalšie kurzy v ašráme vo Francúzsku ( oi. Advanced Teacher Training Course), ale veľmi rada sa učím aj iné štýly, ktoré môžem kombinovať podľa momentálnych preferencií.

 

Okrem jogy sa zaoberám aj komunitným rozvojom, vyštudovala som Medzinárodný rozvoj na Nagojskej univerzite v Japonsku. Rozvojovým projektom som sa venovala v 2005-2007 v indickom Ladakhu a pokračujem na Zaježovských lazoch, kde sme sa na pár rokov usadili.

Okrem jogy ma nabíja tanec, hlavne folklór, bláznivé hry v pohybe, cestovanie a turistika vo vysokých horách. A najviac to, keď sa ľuďom na joge podarí spojiť hlbšie so sebou samým a prežívať radostný a pokojný stav bytia.

Svetlana Groiss

Lana Trident (Rusko): “Venujem sa ATS® a Tribal Fusion už 4 roky a neustále si rozvíjam telo a tanečné umenie. Začínala som s tým ako s koníčkom a našla som inšpiráciu v hudbe, v kultúre a v ľuďoch.

Pravidelne navštevujem školenia, kurzy, festivaly a otvorené podujatia v Rusku a na Slovensku. Mám záujem vyučovať ženy nielen krásnym pohybom a fantastickým ľudovým tancom, ale aj kultúre zdravého tela a tímovej spolupráci”.

 

Čo potrebujete na tréning?

Pohodlné oblečenie (tielko a legíny, textilná šatka na stehná ako ozdoba), fľašu s vodou, uterák. Tancujeme naboso.

 

Registrácia a cenník: http://dance.tribaltrident.com

FB- stránka: https://www.facebook.com/tribaltridentdance

Mgr. Slavka Stráňaiová

Hatha joga, joga pre maminy s deťmi, joga pre tehotné, joga pre deti, individuálne hodiny

Certifikát RYT Yoga alliance 200HR Londýn, joge sa venujem viac ako 15 rokov.

Jogu som študovala v Austrálii, v Anglicku i na Slovensku. V roku 2006 som v Londýne získala certifikát učiteľky jogy, ktorý je akreditovaný medzinárodnou organizáciou Yoga Alliance. Oprávňuje držiteľa vyučovať  jogu na celom svete.

 

S jogou som sa prvýkrát stretla v Sydney, v Austrálii, kde som bola na študijnom pobyte. Bola to láska na prvý pohľad a zároveň na celý život. Prostredníctvom jogy som sa naučila vnímať život a svet okolo seba ako zázrak, ktorý sa nedeje náhodou. Naučila som sa vnímať krásu, energiu a harmóniu ako potrebnú súčasť každodenného života. Naučila som sa vnímať ľudské telo ako chrám, v ktorom prebýva naša duša, naše ja. Chrám, ktorý treba uctievať a náležite k tomu sa oň starať. Joga je pre mňa nádherná inšpirácia, ktorá láka bádať v sebe samom, listovať si v knihe života s nadšením malého dieťaťa, pozorovať a objavovať.

 

Joga nie je náboženstvo, je to filozofia, štýl života, spôsob, akým vnímame svet. Krásne na nej je, že nás do ničoho nenúti, nič nám násilne nediktuje, iba nás pomaličky prebúdza a nabáda, aby sme sami hľadali.

 

Vyučovanie jogy bolo pre mňa od prvého momentu zamestnanie snov.  Jogu učím tak, ako ju učili mňa. S láskou a s pokorou. Ku všetkým živým bytostiam, ku všetkému okolo nás, ku každej chvíli v našom živote.

 

Počas môjho  štúdia jogy v zahraničí som sa osobne stretla s takými osobnosťami jogy, ako sú Dharma Mittra, Kausthub Desikachar, Aadil Palkhivala, Ana Forrest, David Sye, Jason Nemer, Dadi Janki a mnohí iní, ktorým som vďačná za všetko, čo som sa od nich mohla naučiť.

Mám vysokoškolské pedagogické vzdelanie. Som dvojnásobnou mamičkou dvojročného chlapčeka a deväťročného dievčatka, ktorí obaja rovnako milujú pohyb, zábavu a hry. Mám rada deti a rada s nimi pracujem. Deti sú malé zázraky, od ktorých sa máme čo učiť. Mám rada odbornú literatúru, umenie, divadlo, prírodu, kvety a zvieratká. Zaujímam sa aj o alternatívnu medicínu. V oblasti jogy sa neustále vzdelávam a pracujem na tom, aby som mohla ďalej čo najzodpovednejšie odovzdávať informácie, vedomosti a svoje osobné skúsenosti.

mobil: 0949 339 081

web: www.samadhijoga.eu

FB: https://www.facebook.com/samadhijoga.eu/