Tehotenská joga

Utorok 8:00-9:30 h

 

Mesiace, keď nosíme v sebe nový život sú veľmi vzácne, a rýchlo pominú. V tomto období prechádzame veľkými zmenami, a prirodzene túžime po hlbšom spojení so sebou a svojím dieťatkom. Toto jedinečné obdobie kladie vysoké nároky na naše telo, emócie aj myseľ, a môže byť doprevádzané fyzickým či emocionálnym diskomfortom (nevoľnosť, bolesti chrbta, opuchy nôh, kŕčové žily...).

 

 

Joga tým, že pracuje na fyzickej, mentálnej aj spirituálnej úrovni, ponúka spôsob, ako sa vyrovnávať so zmenami tohto náročného a magického obdobia, a čo najviac si ho vychutnať. Dychové cvičenia, jogové pozície a relaxačné techniky nastoľujú vnútornú rovnováhu a vyživujú nielen nás, ale aj dieťatko. Zároveň nás pripravujú na pôrod a život s bábätkom.

Vychádzať budeme z klasickej jogy prispôsobenej špeciálnym potrebám gravidity. Predchádzajúce skúsenosti s jogou nie sú potrebné, často ženy začínajú s jogou práve v tomto období, ideálne v druhom trimestri. Pre skúsenejšie aj skôr, konzultujte prosím so svojím gynekológom.

Teším sa na Vás.